Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Bieszczady 2019 – podpowiadamy jakie szlaki warto odwiedzić

bieszczadzkie szlaki

Bieszczady 2019 – podpowiadamy jakie szlaki warto odwiedzić

Wypoczynek w Bieszczadach to prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią spokój i niebanalne formy aktywności. Górskie spacery po szlakach pozwalają oderwać się od zgiełku codzienności. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy właśnie w taki sposób ładują swoje akumulatory. Do wyboru mamy wiele szlaków o różnym poziomie zaawansowania. Nawet, jeśli nasza kondycja nie jest najlepsza, to z pewnością uda nam się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Połonina Wetlińska

Od wielu lat cieszy się ona niesłabnącą popularnością. Jest to dobra propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z górami. Oczywiście wiele osób wybiera ten szlak z sentymentu. Szczególną uwagę warto poświęcić niepowtarzalnej roślinności. Znajdziemy tutaj wiele rzadko spotykanych gatunków, które bujnie obrastają zbocza. W partiach szczytowych spotkamy bezdrzewne połoniny. Ciekawym jest, że nie spotkamy tutaj kosodrzewiny. Można powiedzieć, że przeskok między lasami, a połoniną jest gwałtowny i niespodziewany.

Na Połoninę Wetlińską możemy dotrzeć poprzez wiele różnych szklaków. Polecamy w szczególności żółty szlak z Suchych Rzek, a także szlak czarny przez Krysową. To doskonała propozycja dla tych, którzy preferują trasy spokojne, gdzie nie spotka się zbyt dużej ilości turystów.

Połonina Caryńska

Gwarantuje magiczne krajobrazy, których nie można opisać za pomocą słów. Każdy, kto planuje wypoczynek w Bieszczadach powinien wziąć pod uwagę właśnie ten piękny masyw górski. Na szczyt możemy dotrzeć na cztery sposoby. Polecamy w szczególności szlak czerwony z Ustrzyk Górnych, a także zielony z Przełęczy Wyżniańskiej. Warto podkreślić, że trasy północe są dość złożone i wymagają sporego zaangażowania. Południowe zbocza są jedynie odrobinę łagodniejsze, więc będzie to najlepsza opcja dla tych, którzy mają już doświadczenie.

szlaki w bieszczadach 2019

Gniazdo Tarnicy

Słynie głównie z Tarnicy, czyli najwyższego szczytu polskich Bieszczad. Po wejściu na górę możemy zajrzeć wgłąb Ukrainy, a nawet zobaczyć Pikuj (najwyższy punkt całych Bieszczad). Masyw Tarnicy jest zdecydowanie bardziej zaawansowany, niż te opisywane powyżej. Wiadomym jest, że do Gniazda Tarnicy prowadzi wiele szlaków. Przed wyruszeniem w drogę weźmy pod uwagę, że wszystkie są długie, co wymaga dużej ilości energii. Polecamy szlak czerwony na Szeroki Wierch z Ustrzyk Górnych, czy też szlak niebieski na Bukowe Berdo z Widełek. Są one nieco krótsze, niż pozostałe. W sam raz na pierwszą wędrówkę do Gniazda Tarnicy.

Noclegi Ustrzyki Dolne to dogodna lokalizacja, jeśli planujemy wyruszyć na wyżej wymienione szlaki. Jest to miejscowość, która zapewni nam prosty i szybki dojazd do wybranych miejsc – osoby aktywne będą zadowolone, gdyż każdego dnia mogą wybrać się na inny szlak.
Osoby, które nie chcą wyruszać w głębokie góry (np. ze względu na wiek, czy też stan zdrowia) powinny wziąć pod uwagę trasy spacerowe. Najlepiej sprawdzą się w takim przypadku apartamenty Bieszczady zlokalizowane w niedalekiej odległości od popularnych tras np. pasmem Małego Króla.

Bieszczady 2019 – podpowiadamy jakie szlaki warto odwiedzić
4.5 (90%) 8 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
bieszczadzki klimat
Czym kierować się podczas wyboru apartamentu w Bieszczadach?

Wybierając się na urlop w Bieszczadach trzeba przede wszystkim zadbać o klimatyczny i urokliwy nocleg. To właśnie standard wybranego przez...

Zamknij