Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Bieszczady bez auta – dojazd stopem czy transportem publicznym?

podróż pociągiem w bieszczady

Bieszczady bez auta – dojazd stopem czy transportem publicznym?

Bieszczady to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Turystów przyciągają wspaniałymi widokami, unikatowymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Wypoczynek nad wodą czy długie górskie wędrówki, każdy znajdzie coś dla siebie.

Transport w Bieszczadach i nie tylko…

Dojazd w Bieszczady własnym autem to pierwsze rozwiązanie, jakie przychodzi większości osób do głowy. To najbardziej komfortowe rozwiązanie. Nieważne, z którego miejsca w Polsce stratujemy, na początek musimy dojechać do Rzeszowa. Gdy przejedziemy przez to miasto wojewódzkie musimy kierować się na Sanok. Oczywiście podróż własnym samochodem to nie jedyna opcja do wyboru. Z powodzeniem możemy zwiedzać Bieszczady bez samochodu.

Podróż pociągiem w Bieszczady

Można na przykład zdecydować się na podróż pociągiem. Z roku na rok staję się ona coraz bardziej komfortowa. Zwłaszcza, że linie kolejowe są modernizowane, a same pociągi nowoczesne. Z drugiej strony musimy wziąć pod uwagę to, że nie do wszystkich bieszczadzkich miejscowości kolej dojeżdża. A zatem musimy się liczyć z koniecznością przesiadki.

transport publiczny w bieszczadach

Autobusem lub busem w Bieszczady?

Inna dostępna możliwość to podroż autobusem. Coraz więcej firm oferuje kursy właśnie w ten region Polski. Jeżeli będziemy mieć odrobinę szczęścia, to może się nam udać dostać bezpośrednio w Bieszczady. Zwłaszcza jeśli startujemy z jednego z większych miast w Polsce. Może się jednak okazać, że konieczne będą przesiadki. Jeżeli planujemy wyjazd w szczycie sezonu, to warto przemyśleć wcześniejszą rezerwację biletów. W dzisiejszych czasach na szczęście możemy to zrobić szybko i łatwo przez Internet.

Kolejna metoda na dotarcie w Bieszczady, to podroż busem. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mieszkają stosunkowo niedaleko od tych pięknych gór. Dojazd busem jest niemal tak samo szybki i wygodny, jak podróż własnym samochodem. Podróż busami jest szczególnie wygodna pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. Na terenie samych Bieszczad funkcjonuje wiele lokalnych firm transportowych.

podróż autostopem w bieszczady

W Bieszczady bez auta, czyli autostop dla odważnych!

Wielu osobom podróż autostopem kojarzy się z przygodą i wolnością. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dojazd w Bieszczady transportem publicznym był mocno utrudniony. Nic dziwnego, że poszukiwacze przygód i pasjonaci górskich wędrówek decydowali się właśnie na taką formę podróży. Jednak w dzisiejszych czasach coraz mniej osób decyduje się na podróż autostopem. Co więcej coraz trudniej jest złapać tak zwaną “okazję” stojąc na skraju drogi. Znacznie łatwiej możemy poznać kompanów do wspólnej podróży samochodem przez specjalne grupy na Facebooku, aplikacje mobilne czy wyspecjalizowane serwisy.

Bieszczady bez auta – dojazd stopem czy transportem publicznym?
3,7 (73,33%) 3 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
łatwe szlaki w bieszczadach
Łatwe szlaki dla początkujących w Bieszczadach – sprawdź naszą listę na 2020 rok!

W Polsce pasm górskich jest wiele. Jedne cieszą się większą popularnością, inne mniejszą. Bieszczady co roku przyciągają kolejnych amatorów gór....

Zamknij