Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Bieszczady jesienią – co warto zobaczyć?

bieszczadzkie szlaki jesienią

Bieszczady jesienią – co warto zobaczyć?

Bieszczady to jeden z najurokliwszych i dzikich zakątków w naszym kraju. Bieszczady jesienią są szczególnie piękne i przede wszystkim ciche. Większość turystów zakończyła już urlopy i prawdziwi miłośnicy gór mogą wędrować niespiesznie, w ciszy i spokoju. Z dala od zgiełku.

Bieszczady jesienią co warto zobaczyć?

W wielkich miastach trudno obserwować nocne niebo. Zbyt dużo tam źródeł sztucznego światła. W Bieszczadach, wręcz przeciwnie. Wszystkie przepiękne gwiazdy mamy praktycznie na wyciągnięcie dłoni.

Jeżeli kochamy obserwować niebo, to zdecydowanie warto wybrać się do Parku Gwiezdnego Nieba Bieszczady. Znajduje się on na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego – Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Jego powstanie miało na celu przede wszystkim ochronę przed zanieczyszczeniem świetlnym. W Parku Gwiezdnego Nieba możemy poczuć się blisko natury o każdej porze roku…

Będąc w Bieszczadach trudno ominąć Jezioro Solińskie. Ten akwen zachwyca nawet jesienią. Punktem obowiązkowym wycieczki jest oczywiście zapora. Możemy do niej dotrzeć po wygodnym deptaku. Istnieje też możliwość zwiedzenia wnętrza tamy, to nie lada gratka dla wszystkich, których interesuje technika.

Coś dla wielbicieli mocnych wrażeń!

Osoby, które chcą odpocząć od cywilizacji i zgiełku wielkiego miasta powinny z całą pewnością odwiedzić Chatkę Puchatka. To miejsce nie ma nic wspólnego z sympatycznym misiem, którego wszyscy znamy z bajki dla dzieci. Chatka Puchatka to najwyżej położone w Bieszczadach schronisko. Położone jest Połoninie Wetlińskiej, na wysokości 1228 metrów nad poziomem morza. Schronisko nie ma bieżącej wody, toaleta jest na dworze, nie ma też elektryczności. To prawdziwie spartańskie warunki… W Chatce Puchatka możemy spokojnie odpocząć przed dalszą wędrówką, kupić coś ciepłego do picia czy zjeść własny posiłek. Schronisko nie oferuje noclegów, chyba że wystąpi awaryjna sytuacja…

bieszczady jesienią

Jeżeli chcemy trochę pozwiedzać to z całą pewnością powinniśmy odwiedzić Ustrzyki Dolne. Znajdziemy tam Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a także Muzeum Młynarstwa i Wsi.

A co z noclegami?

Jeżeli wybieramy się w Bieszczady latem, to musimy liczyć się z tym, że trudno będzie o nocleg bez wcześniejszej rezerwacji. Jesienią nie ma takiego problemu, turystów jest znacznie mniej. Jak znaleźć kwaterę dla siebie? Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę Bieszczady jesienią noclegi. Po chwili na naszym monitorze pojawi się mnóstwo propozycji do wyboru.

Bieszczady jesienią – co warto zobaczyć?
5 (100%) 2 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
solina hotel z basenem
Czy warto wybrać nocleg z basenem na urlop w Bieszczadach?

Bieszczady mają swoich miłośników w mieszkańcach wszystkich części Polski. To właśnie do tego magicznego zakątka kraju przyjeżdżają turyści nawet znad...

Zamknij