Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Bieszczady rowerem: trasy dla początkujących i zaawansowanych

rowerem dookoła jeziora solińskiego

Bieszczady rowerem: trasy dla początkujących i zaawansowanych

Bieszczady są miejscem magicznym, pełnym różnorodności – zarówno kulturowej, jak i przyrodniczej. Nie wszyscy wiedzą, że Bieszczady obfitują w liczne trasy rowerowe: dla profesjonalistów i zupełnych amatorów.

Bieszczady rowerem – raj dla turystów

Turystyka rowerowa w Bieszczadach jest rozwinięta, a bieszczadzkie trasy rowerowe są doskonałe oznaczone. Tabliczki w trzech kolorach – zielonym, niebieskim i czarnym wskazują na poziom zaawansowania trasy. Możemy wybierać wśród dróg asfaltowych i stokowych.
Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na spędzenie całego wolnego czasu na dwóch kółkach, nie musimy wybierać się z własnym rowerem w Bieszczady. Na miejscu są liczne wypożyczalnie rowerów i punkty serwisowe. Istnieją też specjalne parkingi dla rowerów.

Czytaj też: Wielka Pętla Bieszczadzka – trasa i punkty widokowe. Czym warto pojechać?

trasy rowerowe w bieszczadach

Bieszczady rowerem: wybrane trasy rowerowe dla amatorów

Jedna z bardziej przyjemnych tras prowadzi nad Jezioro Myszkowieckie. To doskonałe miejsce do wypoczynku. Trasa ma początek w Lesku i tam też się kończy. Podczas tej wycieczki zobaczymy kościoły i cerkwie w Orelcu i Bóbrce, liczne zabytki w Lesku, a także cuda natury jak Kamień Leski i rezerwaty przyrody. Cała trasa liczy sobie 30,4 km.

Propozycją dla miłośników pięknej przyrody jest trasa pasmem Odrytu. Prowadzi ona z Sękowca przez rezerwat Hulskie, Smolnik nad Sanem, Dwerniczek, Dwernik i Chmiel. Trasa ma niespełna 38 km. i jej większa część prowadzi przez las.

Dobrym wyborem dla osób początkujących jest wycieczka z Cisnej przez Sine Wiry. Na trasie zobaczymy urokliwy Przełom Wetliny czy drzewo w Zawoju, które przypomina kształtem łosia. Piękne widoki są gwarantowane.

Polańczyk – Jezioro Solińskie: trasa rowerowa

Jedną z bardziej popularnych tras jest trasa z Polańczyka nad Jezioro Solińskie. Piękne widoki zrekompensują cięższe podjazdy, jednak należy pamiętać, że jest to trasa wymagająca dobrej kondycji fizycznej, raczej nie jest polecana dla rodzin z dziećmi. Wielu turystów szuka też trasy rowerem dookoła Jeziora Solińskiego, jednakże jest to trasa dosyć wymagająca, ale możliwa do zrealizowania.

Sprawdź również: Jezioro Solińskie oraz pobliskie atrakcje. Zapora Wodna, rejs statkiem i wiele innych.

Dłuższą propozycją, bo liczącą aż 60,5 kilometra jest wycieczka z Leska na Słowację doliną Sanoka i Solinki. Podczas tej wycieczki zobaczymy cerkiew w Łopience, pomnik na wzgórzu Betlejemka w Cisnej, Polanki – dawną wieś z ciekawą historią, która dziś jest osadą leśną.

bieszczady rowerem

Bieszczady jako propozycja aktywnego wypoczynku

Trasy rowerowe w Bieszczadach to jedna z licznych propozycji na spędzenie wolnego czasu w górach. Jednak to, co najważniejsze poruszanie się jednośladem gwarantuje poprawę kondycji fizycznej, spędzenie wolnego czasu na łonie natury i przyjemne zwiedzanie licznych zabytków.

Zobacz także: Bieszczadzkie drezyny rowerowe – pomysł na weekend w Bieszczadach