Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Bieszczadzkie drezyny rowerowe – pomysł na weekend w Bieszczadach

bieszczadzkie drezyny rowerowe

Bieszczadzkie drezyny rowerowe – pomysł na weekend w Bieszczadach

Dzikie i niezbadane – takie są jedne z piękniejszych polskich gór – Bieszczady. Cisza, piękno przyrody, wszechobecny duch historii, a także rozmaitość atrakcji turystycznych i bogata baza noclegowa sprawiają, że coraz więcej turystów odwiedza Bieszczady. Warto wygospodarować czas na odwiedzenie tego zakątka Polski, choćby tylko na weekend.

Co zobaczyć w Bieszczadach?

Jest kilka niezwykłych atrakcji, których nie można ominąć. My polecamy przejażdżkę bieszczadzkimi drezynami rowerowymi.
W 1872 r. powstała w Bieszczadach trasa kolejowa 108 łącząca miejscowość Stróże z Krościenkiem, gdzie mieści się przejście graniczne z Ukrainą. Linia 108 była ważnym węzłem kolejowym, gdyż łączyła się z trasą 96, mimo to po latach została wyłączona z użytku.

Dziś po linii 108 poruszają się bieszczadzkie drezyny rowerowe. Jest to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych tego regionu, nagrodzona w 2015 r. certyfikatem za Najlepszy Produkt Turystyczny Polski.

Przejażdżka bieszczadzkimi drezynami spodoba się osobom w każdym wieku. Dla zwiedzających góry turystów, bieszczadzkie drezyny rowerowe będą niezapomnianą przygodą. Trasa 108 liczy 47 km i wije się przez las. Przejeżdża się również przez długi tunel, wydrążony w skale jeszcze za panowania cesarza Franciszka Józefa.

Pojazdy napędzane są siłą ludzkich mięśni i jednorazowo mogą zmieścić czterech pasażerów (lub pięciu – jeśli kilkoro z nich to dzieci). Drezynę napędzają dwie osoby, a reszta w tym czasie beztrosko zwiedza jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Osoby napędzające maszynę mogą się zmieniać podczas jazdy. Warto wcześniej zarezerwować drezynę, gdyż zainteresowanie jest duże, a pojazdy poruszają się zgodnie z ustalonym rozkładem jazdy.

drezyny rowerowe w bieszczadach

Turyści mają do wyboru kilkanaście tras, zróżnicowanych pod względem długości trwania i ilości atrakcji. Nad każdym przejazdem pieczę sprawuje kierownik składu, który umila podróżnym czas opowieściami o mijanych miejscach. W najważniejszych punktach wyprawy zarządzane są krótkie postoje.

Główna stacja znajduje się w Uhercach Mineralnych, a stąd można odbyć podróż w kierunku Zagórza lub Ustrzyk Dolnych.
Z platformy drezyny Bieszczady wyglądają zupełnie inaczej, niż na popularnych trasach spacerowych.

Ceny wypożyczenia drezyny są przystępne, a jakość usługi wysoka i proporcjonalna do ceny. W przeliczeniu na osobę koszt wynosi ok. 30 zł w zależności od terminu i trasy. Ważna informacja dla wielbicieli czworonogów – na pokład drezyny można zabierać zwierzęta. Bieszczadzkie drezyny rowerowe to ciekawy sposób na aktywny wypoczynek – naszym zdaniem zdecydowanie warto.

Bieszczadzkie drezyny rowerowe – pomysł na weekend w Bieszczadach
5 (100%) 1 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
bieszczady szlaki 2020
Szlaki Bieszczady 2020 – co nas czeka w tym roku na szlakach w Bieszczadach?

Choć pasm górskich w Polsce jest dość sporo, to jednak bezapelacyjnie od wielu lat to właśnie Bieszczady są miejscem, w...

Zamknij