Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Bieszczadzkie Spotkania z Filmem Górskim i Ludźmi Gór 28 – 30 stycznia 2022

Bieszczadzkie Spotkania z Filmem Górskim i Ludźmi Gór 28 – 30 stycznia 2022

SPOTKANIE ODWOŁANE

 

 

To już po raz szósty spotkamy się w Ustjanowej Górnej w gościnnej Willi Stasia!

Spotkania są wspólną inicjatywą gospodarzy Willi – Stanisławy i Edwarda Krzączkowskich, Macieja Kałwaka – Prezesa Firmy Alpin Sport Zakopane i Grzegorz Chudzika, który przez dwanaście lat współtworzył Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Impreza ta (Przegląd), po zmianie gospodarza i podejścia jego organizatorów do idei programowej, pozostawiła pustkę dla wielu jej dotychczasowych sympatyków. I tak narodziły się Spotkania, które z konieczności – pozbawione sponsorów instytucjonalnych – są imprezą kameralną i komercyjną. Niosą ze sobą „echa wysokich gór” u podnóża bieszczadzkich połonin. Umożliwiają bezpośrednie obcowanie z ludźmi, których dokonania w górach wysokich (Himalaje, Karakorum) zapisały się w historii jako „Złota era polskiego himalaizmu”.

Stałymi bywalcami Spotkań są:

Aleksander Lwow, Piotr Snopczyński. Gośćmi specjalnymi bywali Jacek Jawień, Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki, Dariusz Załuski. W tym roku zaś, po raz trzeci, będzie z nami włoski alpinista i wspinacz lodowy
Gilberto Merlante.

Filmy górskie ze swojego prywatnego archiwum – tylko i wyłącznie dla potrzeb Spotkań – udostępnia legendarny kierownik wielu wypraw w Himalaje Ryszard Warecki. Warto też wspomnieć, że Spotkania, dla uczestników, to także aktywny wypoczynek w postaci mozolnego zdobywania „Korony Ustrzyk Dolnych”, czy też rekreacji na nartach biegowych na trasach w Ustianowej. Spotkania to także okazja do towarzyskich biesiad, którym towarzyszy doskonała kuchnia i muzyka karpacka bieszczadzkiej kapeli „Bursuki” (Ryszard „Bury” Denisiuk, Paweł Sikora i Roman Ziobro). O unikalnej, wspanialej atmosferze Spotkań niech świadczą załączone foto kroniki z pięciu ostatnich lat.

Na VI Spotkanie zapraszają organizatorzy.

 

PROGRAM SPOTKANIA

PIĄTEK 28.01.2022

Aleksander Lwow – wieczór autorski

Leszek Cichy – w górach nie tylko wysokich

Gilberto Merlante – wspinaczka lodowa

SOBOTA 29.01.2022

Piotr Snopczyński – nowości filmoteki górskiej

Janusz Gołąb – Himalaizm zimowy – retrospektywa

Darek Załuski – z kamerą w górach wysokich
pokaz filmów Darka Załuskiego i Ryszarda Wareckiego

 

Chcesz wziąć udział w przeglądzie? Zadzwoń lub wyślij maila:

☎️ +48 601 446 837

📧 INFO@WILLA-STASIA.PL