Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Góry czy morze? Wakacje nad Bałtykiem czy w Bieszczadach? Co lepsze dla zdrowia?

góry czy morze

Góry czy morze? Wakacje nad Bałtykiem czy w Bieszczadach? Co lepsze dla zdrowia?

Jeżeli zastanawiasz się jakie miejsce wybrać na swoje wakacje, urlop lub wyjazd integracyjny to tak naprawdę oba te miejsca spiszą się doskonale. Wszystko zależy od tego czego wymagasz.

Co jest lepsze góry czy morze?

Miłośnicy gór powiedzieliby, że góry. Zaś miłośnicy morza, że morze. Zacznijmy od analizy tego jakie pozytywy spotkają Cię w obu tych miejscach? Wspólną cechą jest oczywiście świeże powietrze. Morski tlen posiada dużo jodu co jest bardzo przyjazne dla Twoich płuc i dobrego samopoczucia. Natomiast górskie powietrze jest tak czyste jak nigdzie indziej. Wszystko to dzięki dużej ilości drzew w rezerwatach przyrody. Nie bez przyczyny takie miejsca znajdują się pod ścisłą ochroną. Zapobiega to niszczycielskim wpływom człowieka. Morze jest świetnym miejscem do integracji. Wspólne granie w piłkę na plaży, opalanie oraz kąpiele to jedynie trzy opcje z tysiąca innych. W portach możesz zasmakować przepysznych, świeżo złowionych ryb oraz kupić różne własnoręcznie robione pamiątki. Chwile nad morzem są niezapomniane, a to wszystko dzięki urokowi tego miejsca. Nadmorskie miejscowości kojarzą się zwykle ze słońcem, goframi i spacerami nad Bałtykiem. Oprócz tego możemy przeżyć jeszcze więcej pięknych chwil takich jak imprezy na plaży lub wycieczki objazdowe.

Czytaj również: Bieszczady czy Tatry? Zakopane czy Ustrzyki? Sprawdź porównanie co lepiej wybrać.

wakacje w górach czy nad morzem

Góry są inną formą rozrywki i odpoczynku. Nie znajdziemy tam aż tylu miejsc noclegowych co nad morzem, ale za to możemy przeżyć niezapomniane wyprawy przepięknymi i bezpiecznymi szlakami – sprawdź łatwe szlaki dla początkujących w Bieszczadach. Te ogromne skały są czymś więcej niż krajobrazem Polski. Możesz tam odnaleźć na nowo siebie samego, poczuć adrenalinę oraz odbyć podróż, która sprawi, że złapiesz oddech. Każdy z nas po pewnym czasie ma trochę dość swojego życia, które z biegiem lat staje się monotonne. Jeżeli potrzebujesz zmiany i chcesz złapać dłuższy kontakt z naturą, to góry sprawią, że osiągniesz te cele. Są to niezapomniane chwile, które pozwalają na długotrwały odpoczynek psychiczny i fizyczny. Możesz być pewien, że wrócisz z gór jak nowo narodzony i będziesz chcieć więcej!

Morze czy góry: co lepsze dla zdrowia?

Tak jak wyżej zostało już opisane – oba te miejsca sprzyjają zdrowiu. Czyste powietrze produkowane przez drzewa, uzdrawiające źródła, szum fal i drzew to wszystko genialnie wpływa na Twoje ciało, mózg i serce. Warto oderwać się od zgiełku miasta i przeżyć nie tylko niezapomnianą przygodę, ale też i nabrać sił. Należy szanować swoje zdrowie. Nie wystarczy branie witamin czy innych leków. Warto skupić się na kontakcie z naturą i pokochać ją na nowo.

Zobacz także: Najpopularniejsze szczyty w Bieszczadach – zestawienie najlepszych tras dla początkujących i zaawansowanych turystów!

Połączenie gór i morza – czy to możliwe?

Kompromisem może być również wybór oferty Willi Stasia – pokoji, apartamentów lub nawet domków w Bieszczadach, które są bardzo popularne. Znaleźć można tutaj miejsce do odpoczynku blisko natury, wybrać się na górskie szlaki i podziwiać piękno przyrody. Osoby lubiące odprężenie na plaży wybrać mogą się nad pobliskie Jezioro Solińskie, które oddalone jest od Willi Stasia zaledwie 10 kilometrów. Podróż samochodem to niecały kwadrans.