Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

II Spotkania z Filmem Górskim i Ludźmi Gór za nami

II Spotkania z Filmem Górskim i Ludźmi Gór za nami

Grono przyjaciół, miłośników gór, we wspanialej atmosferze i w gościnnych progach „Willi Stasia” w Ustianowej, przeżyło niezapomniany weekend od 12 do 14 stycznia 2018 roku.
A przyjechali nie po raz pierwszy z odległych na mapie miejsc: Wrocławia, Świdnicy, Radomia, Katowic, Bielska Białej, a także z naszego Rzeszowa. Program filmowy obejmował 3 tematyczne sesje. Ta najważniejsza związana była z trwającą zimową wyprawą na K2. Kto mógł o tym lepiej opowiedzieć niż szef programu „Polski Himalaizm” Janusz Majer. Były prezentacje, nowy film Darka Załuskiego zmontowany z archiwalnych zdjęć z pierwszej zimowej wyprawy na K2 w 1988 roku i przede wszystkim bezpośrednia łączność z bazą i jej kierownikiem Krzysztofem Wielickim. Przekazaliśmy pozdrowienia – szczególnie dla bywalców ustrzyckich i ustjanowskich spotkań: Krzysia, Darka i Piotra Snopczyńskiego – POWODZENIA !!!

Druga wysokogórska opowieść dotyczyła trekingu po zachodnich Himalajach i górach Tybetu. Były piękne wspomnienia spod Dhaulagiri Jacka Jawienia i błyskotliwa relacja z wielu wypraw do Chin Janusza Majera oraz wysokogórska „opowieść rzeka” Alka Lwowa. Trzeci blok tematyczny dotyczył Huculszczyzny, a więc gór nam bliższych, ale nie do końca znanych. Historia obserwatorium na górze Pop Iwan, filmy z raftingu na Czeremoszu i życie codzienne mieszkańców przysiółków Werchowyny tą tematykę nam przybliżyły. Czas relaksu czyli oprawa muzyczna Spotkań należał do duetu Paweł Sikora i Ryszard „Bury” Denisiuk – dziękujemy za piękne piosenki.

O ile program spotkań filmowych został zrealizowany, to po raz kolejny zima spłatała figla. Zamiast nart i skuterów uczestnicy spotkań wybrali się więc na wycieczkę do Centrum Promocji Leśnictwa na Mucznem w Nadleśnictwie Stuposiany. Żubry w zagrodzie były, ekspozycja w Pawilonie zachwyciła, podobnie jak Kościółek. Spacer na Pichurów i panorama Bieszczadów była uwieńczeniem tej wycieczki. Spotkania nabierają rozpędu – już dziś zapraszamy na ich III edycję w styczniu 2019 roku. Taką deklarację podjęli gospodarze „Willi Stasia”:
Stanisława i Edward Krzączkowscy oraz główny sprawca, promotor imprezy i przede wszystkim nasz przyjaciel – Pan Maciej Kałwak i Firma AlpinSport.

Dziękuję wszystkim za kolejną wizytę w Bieszczadach !

Pozdrawiam i zapraszam w imieniu gospodarzy i organizatorów II Spotkań z Filmem Górskim i Ludźmi Gór za rok – na pewno wrócimy pod K2 i będzie równie ciekawie.

Wstępne zapisy można robić już dziś !
Grzegorz Chudzik

Od lewej Maciej Kałwak, Janusz Majer oraz Grzegorz Chudzik

Od lewej Maciej Kałwak, Janusz Majer oraz Grzegorz Chudzik

IMG_3759 IMG_3746 IMG_3617 IMG_3595 IMG_3540

Stanisława Krzączkowska, Stasia z Willi :)

Stanisława Krzączkowska, Stasia z Willi :)

od lewej Maciej Kałwak i Aleksander Lwow

od lewej Maciej Kałwak i Aleksander Lwow

Grzegorz Chudzik i Edward Krzączkowski

Grzegorz Chudzik i Edward Krzączkowski

IMG_3526 IMG_3539

II Spotkania z Filmem Górskim i Ludźmi Gór za nami
5 (100%) 1 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
II Spotkania z Filmem Górskim i Ludźmi Gór 2018

Ustianowa Górna "Willa Stasia" 12-14.01.2018r. Program: 12.01.18 piątek - przyjazd gości, zakwaterowanie, posiłek – do godz. 18.00 - 18.00: Rozpoczęcie...

Zamknij