Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Łatwe szlaki dla początkujących w Bieszczadach – sprawdź naszą listę na 2020 rok!

łatwe szlaki w bieszczadach

Łatwe szlaki dla początkujących w Bieszczadach – sprawdź naszą listę na 2020 rok!

W Polsce pasm górskich jest wiele. Jedne cieszą się większą popularnością, inne mniejszą. Bieszczady co roku przyciągają kolejnych amatorów gór. Są one pasmem niezwykłym, dzikim oraz tajemniczym. W Bieszczadach można znaleźć wiele szlaków, które są przeznaczone zarówno dla zaawansowanych podróżników, jak i początkujących osób.

Bukowe Berdo – stopień trudności trasy

Szczególnie polecanym szlakiem dla osób początkujących jest trasa na Bukowe Berdo. Na Bukowe Berdo prowadzi szlak żółty z Mucznego, którego przejście zajmuje około godzinę oraz szlak niebieski z Widełek, którego przebycie obejmuje około trzy godziny. Szlak prowadzący na Bukowe Berdo jest wyjątkowy. Można na nim podziwiać licznie występujące piaskowe skałki, a także piękną jarzębinę, która porasta połoniny. Na tej trasie można również zobaczyć zagrodę dla Żubrów.

Połonina Caryńska – który szlak wybrać?

Bieszczady szlaki dla początkujących obejmują także trasę prowadzącą na Połoninę Caryńską. Na Połoninę Caryńską prowadzą aż cztery łatwe szlaki:
zielony z Przełęczy Wyżniańskiej, który trwa około godzinę,
czerwony z Brzegów Górnych, trwający półtorej godziny,
czerwony z Ustrzyk Górnych, który trwa około dwóch godzin,
żółty i zielony z Bereżek, którego przejście zajmuje około dwie i pół godziny,

Szlak prowadzący na Połoninę Caryńską charakteryzuje się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi. Połoniny posiadają piękne widoki do podziwiania. Są one warte każdej wędrówki.

Rozsypaniec i Halicz – czas przejścia trasy

Popularne trasy dla amatorów w Bieszczadach zawierają w sobie także trasę na Rozsypaniec i Halicz. Na Rozsypaniec i Halicz prowadzi jeden szlak czerwony z Wołosatego, którego przejście zajmuje około dwie i pół godziny. Jest to trasa prowadząca na trzeci pod względem wysokości szczyt Bieszczadów w Polsce. Jest to jedna z najbardziej malowniczych tras w polskich Bieszczadach i nie jest ona trudna.

najłatwiejsze trasy w bieszczadach

Tarnica – niebieski, żółty, a może czerwony szlak?

Łatwe szlaki Bieszczady to także szlak prowadzący na Tarnicę. Na Tarnicę można dojść podążając szlakiem niebieskim i żółtym z Wołosatego, którego przejście zajmuje około dwie godziny oraz szlakiem czerwonym i żółtym z Ustrzyk Górnych, którego trasa trwa około trzy godziny. Tarnica jest najwyższym szczytem Bieszczadów w Polsce, dlatego wędrówka na nią jest bardzo popularna wśród wędrowców.

Połonina Wetlińska – który szlak najłatwiejszy?

Dość łatwym szlakiem dla początkujących turystów jest także szlak na Połoninę Wetlińską. Na Połoninę Wetlińską można się dostać przechodząc przez jeden z następujących szlaków:
żółty z Przełęczy Wyżniej, którego przejście zajmuje około godzinę,
czerwony z Brzegów Górnych, którego trasa obejmuje również godzinę,
czarny i żółty z Górnej Wetlinki, którego czas przejścia obejmuje około dwie godziny,
żółty na Przełęcz Orłowicza z Wetliny, który trwa około dwie godziny,
żółty na Przełęcz Orłowicza z Zatwarnicy, którego przejście zajmuje około trzy godziny.

Szlak na Połoninę Wetlińską zawiera wiele pięknych widoków, dlatego jest szczególnie polecany dla osób początkujących w górach.

Łatwe szlaki dla początkujących w Bieszczadach – sprawdź naszą listę na 2020 rok!
5 (100%) 1 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
dania regionalne w bieszczadach
Co zjeść w Bieszczadach? Lista najpopularniejszych potraw w tym regionie!

Bieszczady co roku przyciągają setki turystów. Święta, weekendy, wakacje czy ferie zimowe w Bieszczadach są zawsze bardzo udane. Nie tylko...

Zamknij