Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Najpopularniejsze szczyty w Bieszczadach – zestawienie najlepszych tras dla początkujących i zaawansowanych turystów!

Najpopularniejsze szczyty w Bieszczadach

Najpopularniejsze szczyty w Bieszczadach – zestawienie najlepszych tras dla początkujących i zaawansowanych turystów!

Planujesz wyjazd w góry? Sprawdź najpopularniejsze szczyty i wysokości w Bieszczadach. To prawdziwy strzał w dziesiątkę zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy posiadają doświadczenie. Poniższe wskazówki z pewnością ułatwią zaplanowanie udanego wypoczynku. Możliwości jest całkiem sporo, dzięki czemu wybór odpowiedniego wariantu to tylko kwestia czasu.

Bukowe Berdo – 1311 m n.p.m.

Bieszczady szczyty i wysokości to krótka ściągawka dla tych, którzy chcą kompleksowo zaplanować wyjazd. Nie ma znaczenia, czy wybieramy się jedynie na weekend, czy na tydzień. Na Bukowe Berdo możemy dotrzeć zarówno szlakiem czerwonym, jak i niebieskim, więc wszystko zależy od posiadanych umiejętności. Jedno jest pewne – najtrudniejsze jest pokonanie odcinka przez las. Warto jednak pokonać trudności, ponieważ widoki zapierają dech w piersiach. Nawet najbardziej wymagające osoby będą zachwycone! Atutem jest również niewielka odległość od Tarnicy – ci, którzy posiadają dobrą kondycję mogą rozszerzyć swoją wycieczkę.

Połonina Caryńska – 1297 m n.p.m.

Do wyboru mamy szlak żółty, zielony oraz czerwony. Czasami lepiej postawić na najłatwiejszą trasę, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni swoich możliwości. Spacer połoniną przypadnie do gustu tym, którzy uwielbiają bliski kontakt z naturą i piesze wędrówki. Wiele zależy od tego, jaki punkt początkowy wybraliśmy. Wytrwałe osoby mogą pokusić się o wyprawę na Rawki. Dobrze jest zarezerwować sobie cały dzień – nie ma sensu się śpieszyć, jeśli do obejrzenia mamy tak wiele pięknych miejsc!

najlepsze trasy w bieszczadach dla początujących

Rozsypaniec i Halicz – 1280 i 1333 m n.p.m.

To dwa szczyty położone nieopodal siebie. Po zdobyciu pierwszego nie warto zawracać! Za kilkadziesiąt metrów czeka na nas Halicz. Poprzez Przełęcz Goprowska możemy wejść na Tarnicę. Do wyboru mamy wyłącznie szlak czerwony, jednak warto podkreślić, że początek drogi jest dość łagodny, a nawet monotonny. Nawet osoby, które miały długą przerwę w górskich wędrówkach nie odczują zbyt dużego zmęczenia. Większym wyzwaniem są kolejne odcinki trasy.

Jaką trasę w Bieszczadach wybrać dla siebie?

Znasz już najlepsze trasy turystyczne w Bieszczadach, jednak pamiętaj, że do zdobycia jest o wiele więcej szczytów. Jeśli jesteś w trakcie planowania wyjazdu, to pamiętaj o wcześniejszym zarezerwowaniu noclegu. Nie należy czekać na ostatni moment, ponieważ może okazać się, że wszystkie godne zainteresowania obiekty są już zajęte. Willa Stasia gwarantuje wysoki standard, przyjazna atmosferę, a także korzystne ceny. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy stawiają na góralski, a jednocześnie niepowtarzalny klimat.

Oceń ten wpis!

Przeczytaj poprzedni wpis:
kajaki bieszczady
Spływ kajakowy w Bieszczadach? Na co warto przeznaczyć czas będąc w Bieszczadach?

Bieszczady to malownicze miejsce, które zapewnia wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Dzięki interesującym terenom, można wykorzystać swój urlop na wiele...

Zamknij