Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Pole namiotowe czy hotel w Bieszczadach? Co lepiej wybrać?

noclegi bieszczady w namiocie

Pole namiotowe czy hotel w Bieszczadach? Co lepiej wybrać?

Lato trwa już w najlepsze, a w raz z nim wiele osób planuje swoje wakacyjne wyjazdy. W tym roku ze względu na trwającą epidemię koronawirusa szczególnie oblegane stały się wszelkie krajowe destynacje wakacyjne. Jednym z najbardziej popularnych regionów Polski, które są obecnie wybierane przez turystów są zdecydowanie Bieszczady. Ten malowniczy region Polski jest bez wątpienia świetnym wyborem. Pozostaje jednak kwestia noclegu – czy decydować się na wynajem pokoju w hotelu czy też na nocowanie na polu namiotowym? Jeżeli zastanawiasz się jakie są plusy i minusy takich opcji, to koniecznie zapoznaj się właśnie z tym tekstem. Serdecznie zapraszamy do lektury!


Noclegi Bieszczady – hotel w Bieszczadach

Rezerwacja hotelu to zdecydowanie najbardziej popularny wybór wśród turystów przybywających w Bieszczady. Hotel jest bowiem zdecydowanie bardziej komfortowy od pola namiotowego, a co więcej decydując się na tego typu nocleg nie trzeba martwić się także o jedzenie. Taka forma noclegu często wiąże się także z dodatkowymi atrakcjami, takimi jak basen czy SPA. Należy oczywiście wyraźnie zaznaczyć, że hotel jest zdecydowanie droższy od noclegu na kempingu i z tego względu wiele osób z pewnością nie będzie mogło sobie na niego pozwolić. Jeżeli jednak odpowiednio wcześnie zadba się o rezerwację pokoju w hotelu, to można naprawdę sporo na tym zaoszczędzić.

pole namiotowe w bieszczadach

Pole namiotowe Bieszczady – zalety i wady

Nocleg na polu namiotowym w Bieszczadach to opcja dla osób ceniących sobie przede wszystkim kontakt z naturą, spontaniczność i prostotę. Spanie w namiocie daje podróżującym dużo swobody. Pozwala bowiem na podróżowanie z namiotem oraz śpiworem w plecaku, zawsze pod ręką i rozbijanie obozu na trasie. Z drugiej strony, takie rozwiązanie skazuje podróżujących na dźwiganie ciężkich sprzętów. Rekompensuje to jednak niepowtarzalny, swojski klimat, którego nie uświadczy się w hotelowych łóżkach. Powrót do prostego życia i ograniczenie na czas wakacji codziennych wygód ma liczne zalety i może stać się podstawą dobrego wypoczynku.

Wybierając pole namiotowe w Bieszczadach trzeba również pogodzić się z brakiem własnej łazienki. Obecnie jednak pola wyposażone są w obiekty sanitarne na wysokim poziomie, zapewniając duży komfort. Dodatkowym atutem jest także wspólna kuchnia, w której każdy podróżny może przyrządzić sobie posiłek. Oczywiście, zdecydowanie się na nocleg na polu namiotowym wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż w przypadku innych form noclegu. Tworzy to możliwość zaplanowania całego wyjazdu i zmieszczenia się w niskim budżecie.

Pole namiotowe czy hotel w Bieszczadach? Co lepiej wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
podróż pociągiem w bieszczady
Bieszczady bez auta – dojazd stopem czy transportem publicznym?

Bieszczady to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Turystów przyciągają wspaniałymi widokami, unikatowymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Wypoczynek nad wodą czy...

Zamknij