Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady – czas na relaks

rzuć wszystko i jedź w bieszczady

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady – czas na relaks

Bieszczady mają wielu miłośników, kto raz odwiedzi te góry, ma ochotę wracać. Fenomen Bieszczad trwa od lat. Nieskazitelność, dzikość i piękno krajobrazu niezmiennie rozkochują w sobie turystów. Masz dosyć wszystkiego i potrzebujesz odpoczynku – rzuć wszystko i jedź w Bieszczady!

Regeneracja sił na łonie natury

To, co przyciąga w te rejony i daje przewagę Bieszczadom to duże zalesienie i niewielkie zaludnienie. Stwarza to swoisty klimat i doskonałe miejsce do odpoczynku na łonie natury. Dzikie Bieszczady dają wiele możliwości aktywnego spędzania czasu – od zwiedzania, poprzez wędrowanie, aż po długie wyprawy rowerowe. Nic dziwnego, że każdy z nas chociaż raz usłyszał: rzuć wszystko i jedź w Bieszczady.
Bieszczady od czasów powojennych zaczęły być utożsamiane ze spokojem i dziewiczą przyrodą. Często pojawiały się w muzyce i utworach literackich, gdzie jawiły się jako miejsce nieskażone działalnością człowieka.

Zobacz także: Stoki narciarskie w Bieszczadach – najpopularniejsze trasy

relaks w bieszczadach

Co zobaczyć w Bieszczadach?

Na szczycie listy znajdują się oczywiście połoniny. Jedną z obowiązkowych tras jest trasa na Tarnicę i Halicz – liczy ona ok. 20km, więc wymaga dobrej kondycji, ale nagrodą będą widoki z najwyższego szczytu w Bieszczadach. Warte zobaczenia są również Połonina Wetlińska i Caryńska. Szlaki są liczne i każdy ma coś do zaoferowania. Równie piękne są w Bieszczadach jeziora, na czele z Jeziorem Solińskim. Niesamowity odcień wody i skałki prezentują się niezwykle malowniczo. Fanom wodospadów spodoba się wodospad Siklawa Ostrowskich.
Osoby lubiące zwiedzanie z satysfakcją zobaczą cerkwie, np. Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku, a także ruiny klasztoru w Zagórzu.
W Bieszczadach warto też skorzystać z różnorodnych atrakcji, np. przejażdżki drezyną rowerową, przejażdżka kolejką wąskotorową.

Sprawdź również: Wypad w góry. Bieszczady czy Beskidy?

Wypoczynek z dala od zgiełku

Gdy szukamy noclegu w Bieszczadach, warto zadbać o miejsce położone w malowniczej okolicy, które jednocześnie zapewnia komfort. Jednym z takich miejsc jest Willa Stasia, gdzie rano nas powita piękny widok z okna, a wieczorem odprężymy się grając w bilard. W sezonie letnim skorzystamy z prywatnego basenu. Ustrzyki Dolne to doskonała bazą wypadową, która sprawi, że wykorzystamy czas do maksimum.

Jedź w Bieszczady!

Bez wątpliwości w Bieszczadach możemy się odciąć od problemów. Bliskość natury wpływa na samopoczucie i umożliwia relaks. To miejsce, do którego się wraca i zawsze odkrywa się coś nowego.

Czytaj też: Bieszczady czy Tatry? Zakopane czy Ustrzyki? Sprawdź porównanie co lepiej wybrać.