Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Stoki narciarskie w Bieszczadach – najpopularniejsze trasy

stoki w bieszczadach

Stoki narciarskie w Bieszczadach – najpopularniejsze trasy

Bieszczady piękne są o każdej porze roku. Wędrówki przez połoniny bieszczadzkie zbliżają do natury, pozwalają odpocząć od miejskiego zgiełku. To jeden z nielicznych regionów w Polsce, który nie został skażony przez cywilizację. Czyste powietrze, piękne widoki zadowolą każdego, kto chce odpocząć.

Bieszczady zimą czy może Tatry?

Bieszczady nie są tak popularne jak Tatry i to z korzyścią dla nich, bo nie zostały zadeptane przez turystów. Dzięki temu wielu amatorów odpoczynku z dala od cywilizacji znajdzie tu miejsce dla siebie, tym bardziej, że infrastruktura nie ustępuje w niczym tej w Zakopanem.

Stoki narciarskie w Bieszczadach zostały przystosowane do uprawiania narciarstwa zjazdowego, ale przede wszystkim biegowego. Łagodne stoki sprzyjają długim wędrówkom na nartach.

Najsłynniejsze trasy dla narciarstwa biegowego zlokalizowane są w Ustjanowej na zboczu Żukowa. Mogą na nich jeździć zarówno amatorzy, jak i zawodnicy profesjonalni. Do wyboru mają trasy o długości 1,5 km, 2,5 km, 3 km oraz 5km. O ich standardzie świadczy najlepiej fakt, że posiadają certyfikat FIS i można na nich rozgrywać zawody międzynarodowe z udziałem najlepszych zawodników polskich i zagranicznych.

Stoki w Bieszczadach są bardzo dobrze oznakowane i stale obsługiwane przez ratraki, które zapewniają przejezdność tras.

Zobacz także: Wypad w góry. Bieszczady czy Beskidy?

bieszadzkie stoki narciarskie

Baza turystyczna zimą w Bieszczadach

Turyści, którzy chcą spędzić weekend w Bieszczadach, mogą liczyć na bardzo dobre oferty noclegowe o wysokim standardzie. W Ustianowej noclegi oferuje Willa Stasia, która jest równocześnie gospodarstwem agroturystycznym oferującym turystom zdrowe posiłki. Noclegi można znaleźć również w kilku pobliskich mniejszych willach.

Stylistyką wille nawiązują do bojkowskiej kultury bieszczadzkiej, ale turystom oferują pełen komfort. Bieszczadzkie pokoje wyposażone są w telewizory, bezpłatny dostęp do internetu oraz łazienkę z kabiną prysznicową. Do dyspozycji turystów jest parking oraz wypożyczalnia nart biegowych oraz innego sprzętu narciarskiego.

Na terenie ośrodka znajduje się także sala rekreacyjna dla dzieci oraz wiele innych udogodnień dla najmłodszych. Dodatkowo dla starszych gości do dyspozycji jest sauna fińska dla dorosłych.