Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Święta i Sylwester w Bieszczadach 2021. Czy warto powitać Nowy Rok w górach?

zima w górach

Święta i Sylwester w Bieszczadach 2021. Czy warto powitać Nowy Rok w górach?

Świąteczny czas związany z Bożym Narodzeniem i Sylwestrem jest doskonałym momentem na zatrzymanie się w codziennej bieganinie i pracy. To najpiękniejsze święta w ciągu roku, które przywołują ciepłe wspomnienia beztroskich dziecięcych lat i pełnych śniegu zim. Gdzie najlepiej i najpełniej poczujemy tę atmosferę? Jak najlepiej spędzić Święta i Sylwestra poza domem?

Gdzie pojechać w Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra?

Najlepszym pomysłem na przeżycie cudownych, świątecznych chwil jest wyjazd w góry lub w podgórskie okolice i miejscowości. Nawet gdy w kraju zdarzają się zimy bezśnieżne, tam w górach zawsze możemy liczyć na piękną zimową aurę.

Jednym z kierunków świąteczno-noworocznych wyjazdów są właśnie Bieszczady. Można powiedzieć, że w święta w Bieszczadach zaludniają się na nowo. Zima tam zaskakuje swoim pięknem, surowością i oczywiście ilością śniegu. Bliskość Parku Narodowego oraz słynnych połonin, tworzą niepowtarzalny klimat. Ilość atrakcji i ich różnorodność zadowoli na pewno każdego.

Sprawdź także: Bieszczady czy Tatry? Zakopane czy Ustrzyki? Sprawdź porównanie co lepiej wybrać

święta w górach

Nowy rok 2022 w Ustrzykach

Ustrzyki to małe miasteczko, położone zaraz obok południowo wschodniej granicy. Nazywane jest stolicą Bieszczad. Posiada całkiem sporą bazę narciarską. Dzięki temu turyści przyjeżdżający w okolice na święta, często zostają także do sylwestra. Świetnym pomysłem jest przywitanie nowego roku na stoku, na jednej z tras.

Sprawdź również: Szlaki w Bieszczadach na 2021 rok: trasy dla początkujących i zaawansowanych turystów

Kto woli spokojniejszą opcję, może wybrać się na narty biegowe i tym sposobem dostać się na zaporę w Solinie. Hitem ostatnich lat są rakiety śnieżne. Świetna zabawa gwarantowana. Będąc w okolicach, nie można zapomnieć o wyciągu na górę Gromadzyń. Oprócz tras narciarskich oferuje także piękne widoki na sąsiednie szczyty i doliny.

Gdzie zatrzymać się w czasie zimowego wyjazdu w Bieszczady?

Wśród wielu kwater i pensjonatów w okolicy i w samych Ustrzykach godnym uwagi miejscem jest bez wątpienia Willa Stasia. Gdy myślisz sylwester Bieszczady, oferta willi nie zawiedzie Cię. Pomyśl, jak cudownie jest przywitać nowy rok w drewnianej chacie, przy kominku, delektując się swojskimi wyrobami i potrawami przygotowywanymi przez właścicieli.

Zobacz także: Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady – czas na relaks

bieszczady zimą

W nowy rok Bieszczady, przywitają Cię mroźnym powietrzem i cudownie rozległymi zimowymi pejzażami. Dobrze jest, by po zimowym spacerze, zagrzać się w przytulnym miejscu. W Willi Stasia do dyspozycji gości są komfortowe pokoje i apartamenty, wyposażone we wszystkie potrzebne do pełnego wypoczynku udogodnienia. W czasie pobytu dodatkowo korzystać można z sauny fińskiej i basenu.

Czytaj również: Stoki narciarskie w Bieszczadach – najpopularniejsze trasy