Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Wielkanoc w Bieszczadach – pomysły na spędzenie świąt w niesamowitym bieszczadzkim klimacie

potok w bieszczadach

Wielkanoc w Bieszczadach – pomysły na spędzenie świąt w niesamowitym bieszczadzkim klimacie

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, a tradycja Świąt wiąże się z wieloma obowiązkami gospodarza, który organizuje wszystko u siebie. Przygotowanie potraw, koszyka ze Święconką, zorganizowanie noclegu dla rodziny przyjeżdżającej z daleka – to wszystko sprawia, że Święta Wielkanocne dla niektórych, nawet jeśli nie są głównymi organizatorami, są czasem niezwykle intensywnym okresem. Nie wszyscy są w stanie co roku przeżywać to ponownie, może więc zdecydować się wyjechać?

Górskie Święta – Apartamenty Bieszczady

Jeżeli samotna ucieczka w góry nie wchodzi w grę to warto namówić chociaż część rodziny, aby zastanowiła się nad organizacją Świąt Wielkanocnych w górach. Powierzenie komuś pieczy nad tradycją świąteczną, dzięki czemu będzie można spędzić czas spacerując górskimi ścieżkami to doskonały pomysł, aby odświeżyć kontakty rodzinne i sprawić, żeby te święta były wyjątkowe.

Wyjątkowo rześkie powietrze dostarczy energii i siły na zjedzenie wszystkich wspaniałości wielkanocnych, a dodatkowo spali większość zjedzonych kalorii. Wieczorne ognisko z gitarą lub pieczeniem przyniesie wiele przyjemnych chwil okraszonych grzanym winem lub piwem, a poranne lub wieczorne spacery dostarczą ogromnej dawki endorfin razem z czystym powietrzem.

wielkanoc w bieszczadach

Kilka dni wolnego – noclegi Ustrzyki Dolne

Bieszczady kuszą swoim wspaniałym krajobrazem i klimatem, więc warto pomyśleć nad spędzeniem w tych rejonach kilku dni i nocy dłużej. Warto wiedzieć, że dwa tygodnie zapewni poprawę jakości zdrowia na zdecydowanie dłuższy czas niż krótkie trzy dni – lepsze jednak trzy dni, niż nic!

Odpowiednio zorganizowany nocleg i szczególny klimat w ośrodku umili wieczory, jeśli nie przy kominku, to z pysznym kakao lub grzanym winem na kanapie przed telewizorem lub w gronie przyjaciół i rodziny.

A może we dwoje?

Jeśli nie posiada się dzieci, a widmo zbliżających się Świąt przynosi więcej stresu niż radosnego oczekiwania to wyprawa w Bieszczady wydaje się najlepszą opcją. Romantyczny czas z ukochaną osobą podczas Świąt utrwali więź, a długie spacery pozwolą ukoić nerwy związane z codziennością. Ciepłe wieczory spędzone pod kocem lub w klimatycznej restauracji, czy wyprawa przez górskie szlaki po malowniczych Bieszczadach to bardzo dobry pomysł na niestandardowe spędzenie Świąt.

Rodzina nie powinna się obrazić, że część rodziny jednego roku zwyczajnie nie będzie – czasami jest potrzeba, żeby odpocząć i spędzić te kilka dni inaczej. Nabranie dystansu do codzienności jest bardzo ważne, a taki wyjazd, szczególnie w czasie Świąt jest bardzo pomocny.

Wielkanoc w Bieszczadach – pomysły na spędzenie świąt w niesamowitym bieszczadzkim klimacie
5 (100%) 2 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
turysta w bieszczadach
Czy warto szukać już noclegów w Ustrzykach Dolnych na majówkę 2019?

Nie bez powodu Bieszczady są jednym z miejsc, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Co ciekawe, kiedy ktoś...

Zamknij