Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Wyjazd w Bieszczady w czasach pandemii koronawirusa – co trzeba wiedzieć?

koronawirus w bieszczadach

Wyjazd w Bieszczady w czasach pandemii koronawirusa – co trzeba wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości, że od kilku miesięcy wszyscy żyjemy w dużo innej rzeczywistości. Wszystko to zostało oczywiście spowodowane pandemią koronawirusa. Zmieniła ona niemal całe nasze życie. Zmianie uległy nasze codzienne nawyki, obowiązki, zwyczaje, czy ogólnie szeroko pojęte kontakty międzyludzkie. Nie bez znaczenia są tutaj również różne wyjazdy i podróże. Wiele osób przykładowo zastanawia się czy wyjazd w polskie Bieszczady w czasach koronawirusa jest aby na pewno bezpieczny?

Bieszczady a koronawirus – co trzeba wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że nie ma w Polsce drugiego tak bezpiecznego miejsca turystycznego, jak właśnie wcześniej wspomniane góry. To właśnie tam jesteśmy w pełni odizolowani od drugiego człowieka. Nie ma możliwości zarażenia się, gdyż po prostu gęstość zaludnienia jest tam naprawdę bardzo mała. Jeśli chodzi natomiast o turystów to są oni zlokalizowani w naprawdę bezpiecznych od siebie odległościach.

Koronawirus i maseczki na szlakach górskich

Chyba jedyny niepokój, jaki mogą mieć ludzie to kwestia bezpieczeństwa na szlakach górskich. Istotne okazuje się tu jednak noszenie maseczki w Bieszczadach. Co ciekawe, naprawdę wiele osób tego przestrzega i o to dba. Turyści wykazują się dużą wyrozumiałością i nie chcą narażać na niebezpieczeństwo ani siebie samych, ani też wszystkich dookoła.

koronawirus a maseczki w bieszczadach

Jak zachować się zwiedzając Bieszczady podczas covid-19?

Maseczki na bieszczadzkim szlaku to nieodłączna część garderoby każdego z turystów. Dzięki temu wszyscy mogą czuć się naprawdę bezpiecznie. Unikając kontaktu z innymi osobami, ale także dezynfekując ręce, nosząc maseczkę możemy bez problemu zwiedzać najpiękniejsze polskie góry. Przestrzeganie tych wszystkich zasad jest również kluczowe w czasie trwania całego, pozostałego pobytu w Bieszczadach. Trzeba pamiętać o tym podczas przebywania w kościołach, sklepach, czy jakichś innych miejscach rozrywki.

Jeśli chodzi natomiast o bazę noclegową to zdecydowanie warto pochwalić tutejszych gospodarzy, którzy robią co mogą i dbają o higienę w swoich pensjonatach. Jednym z takich miejsc jest Willa Stasia, w której przestrzegane są wszelkie zasady bezpieczeństwa. Wszystkie domki i pokoje są dezynfekowane na bieżąco i dokładnie sprzątane przed każdym wyjazdem. Takie działania są oczywiście kluczowe w walce z pandemią koronawirusa. W tym miejscu z pewnością będziemy mogli czuć się w 100% bezpieczni. Przy dodaniu do tego również swojej własnej ostrożności i rozwagi z pewnością nic złego nam się nie stanie.

Nie warto rezygnować ze swoich marzeń. Bieszczady to miejsce, które nawet w obecnych, trudnych czasach zapewni nam cenne chwile relaksu i zregenerowania sił do dalszego działania.

Oceń ten wpis!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Najpopularniejsze szczyty w Bieszczadach
Najpopularniejsze szczyty w Bieszczadach – zestawienie najlepszych tras dla początkujących i zaawansowanych turystów!

Planujesz wyjazd w góry? Sprawdź najpopularniejsze szczyty i wysokości w Bieszczadach. To prawdziwy strzał w dziesiątkę zarówno dla osób początkujących,...

Zamknij