Noclegi Ustrzyki Dolne – Willa Stasia

Szlaki Bieszczady 2020 – co nas czeka w tym roku na szlakach w Bieszczadach?

bieszczady szlaki 2020

Szlaki Bieszczady 2020 – co nas czeka w tym roku na szlakach w Bieszczadach?

Choć pasm górskich w Polsce jest dość sporo, to jednak bezapelacyjnie od wielu lat to właśnie Bieszczady są miejscem, w które statystycznie udaje się najwięcej turystów. Jest to miejsce ukochane w szczególności przez wielbicieli wędrówek, bowiem turystyczne trasy w Bieszczadach są w stanie dostarczyć im niezwykłych wrażeń. Bieszczady to miejsce idealne zarówno dla miłośników długich górskich spacerów, jak i dla wszystkich tych, którzy czują się doskonale poruszając się po rowerowych szlakach.

Bieszczady to bez wątpienia miejsce bardzo piękne, pełne nieskalanej przyrody. Co ważne w tym miejscu doskonale czas spędzą zarówno amatorzy górskich wycieczek, jak i wszystkie te osoby, które góry znają doskonale i przybywają tu od wielu lat. Bieszczady nie są co rok takie same, szczególnie w przypadku szlaków turystycznych z roku na rok zachodzą pewne zmiany – wszystko po to, by jak najlepiej dopasować je do potrzeb turystów.

Bieszczady Szlaki – jakich zmian zatem można się spodziewać w roku 2020?

Zgodnie z zapowiedziami, w ramach projektu ”Porta Rusica – z Połonin w Bieszczady” w najlepsze trwa budowa szlaku rowerowego liczącego sobie około 50 kilometrów, przebiegającego przez teren powiatu leskiego oraz nadleśnictwo Cisna. Dodatkowo po stronie słowackiej wyremontowanych zostanie około 5 kilometrów już istniejącej ścieżki. Ponadto na długości całego szlaku rowerowego umieszczonych zostanie 7 wiat oraz 2 wieże widokowe w których można będzie odpocząć i podziwiać okoliczności przyrody. Mapa nowo powstałej trasy będzie dostępna w specjalnej (darmowej aplikacji), dzięki czemu szlaki w Bieszczadach będą jeszcze bardziej przyjazne turystom (nawet tym, którzy dotychczas niewiele mieli wspólnego z podróżowaniem po górach).

turyści w bieszczadach

Najlepsze szlaki w Bieszczadach – jakie?

Choć Bieszczady szlaki mają liczne i pod wieloma względami dość zróżnicowane pomiędzy sobą, to jednak bez wątpienia tym najpopularniejszym i najbardziej uczęszczanym jest szlak na Połoninę Wetlińską, przy którym znajduje się niezwykle sławne schronisko Chatka Puchatka (właścicielem schroniska jest zarząd Bieszczadzkiego Parku Narodowego). Schronisko jest bardzo popularne wśród turystów przebywających w Bieszczadach, dlatego też zarząd postanowił, że ze względu na brak odpowiedniego zaplecza sanitarnego i niezbyt dobry stan techniczny, miejsce to wiosną 2020 roku poddane zostanie generalnemu remontowi, co oznacza, że od tego czasu przez okres około 20 miesięcy będzie zamknięte przed ruchem turystów.

Nowe szlaki w Bieszczadach w 2020 roku – sprawdź!

Poza inwestycją w nowe szlaki piesze czy rowerowe, delikatnym modernizacjom poddane zostaną już te istniejące. Chodzi tu przede wszystkim o budowę i naprawę już istniejących schodów i barierek znajdujących się tuż przy szlakach. Dzięki tym zabiegom znacząco wzrasta bezpieczeństwo – takie zabezpieczenia, jeśli są w nienagannym stanie technicznym potrafią w dość znaczący sposób obniżyć ryzyko wystąpienia kontuzji wynikającej z nietrwałego i śliskiego podłoża. Wszystkie prace będą wykonywane punktowo, dzięki czemu nie będzie istniała konieczność zamykania szlaków dla turystów.

Szlaki Bieszczady 2020 – co nas czeka w tym roku na szlakach w Bieszczadach?
5 (100%) 2 vote[s]

Przeczytaj poprzedni wpis:
IV Bieszczadzkie Spotkania z Filmem Górskim i Ludźmi Gór 2020

IV Bieszczadzkie Spotkania z Filmem Górskim i Ludźmi Gór 2020  PROGRAM

Zamknij